30 września Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie wraz ze swoim duszpasterzem ks. Robertem Ponikowskim i zespołem Guadelupe z Lublina modlili się uwielbieniem Boga wraz z Maryją i ojcem Pio.

Jak informuje nas ksiądz Robert Ponikowski, przez kilkanaście ostatnich dni z pomocą różnorakich wydarzeń i spotkań czciciele ojca Pio przygotowywali się do wspomnienia liturgicznego swego patrona, które przypadało w minioną niedzielę. Bezpośrednie przygotowanie stanowiło triduum modlitewne w planie którego był m. in. film dokumentalny o ojcu Pio, Eucharystie, różaniec za dusze w czyśćcu, droga krzyżowa i Msza Święta z ucałowaniem relikwii. Ukoronowaniem tych wydarzeń w parafii Przemienienia Pańskiego było uwielbienie Boga wraz z Maryją i ojcem Pio jakie poprowadził znany w Polsce i na świecie zespół chrześcijański Guadalupe. To wydarzenie odbyło w niedzielę, 30 września. Najpierw odbyła się Msza Święta o godzinie 17.00 z oprawą prowadzoną przez zespół, a później adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.

Zespół „Guadalupe” powstał w 2013r. w Lublinie, jako owoc spotkań skupionych wokół Matki Bożej z Guadalupe, patronki życia. Misją zespołu jest uwielbienie Boga razem z Maryją oraz krzewienie kultu Matki Bożej z Guadalupe. W skład zespołu wchodzą dzieci, młodzież i dorośli. Przez kilka lat swej działalności wydali już 8 płyt z muzyką chrześcijańską. Zespół nie pobiera opłat za swoje występy, a utrzymuje się jedynie z dobrowolnych ofiar. W związku z tym będzie możliwość wsparcia zespołu i jego pięknej działalności poprzez zakup płyt jakie będą rozprowadzane na zakończenie spotkania.