Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Szanowni Państwo. W związku ze zbliżającym się w dniu 6 grudnia 2019 r. wspomnieniem hojnego i troskliwego o sprawy wszystkich ludzi, a szczególnie o najmłodszych i najbardziej potrzebujących – św. Mikołaja biskupa Miry i męczennika, zwracamy się do Państwa z propozycją przywrócenia dawnego obyczaju, zapomnianego przez ostatnie lata, tj. obdarowywania Waszych dzieci przez Św. Mikołaja w naszym kościele parafialnym.

Św. Mikołaj został na tyle zapomniany, że potrzebuje radykalnej obrony. Pragniemy w ten sposób przywrócić wartość prawdziwego św. Mikołaja, autentyczną postać, a nie wytwór komercjalizacji naszych czasów.

DLATEGO PO RAZ KOLEJNY ZWRACAMY SIĘ DO PAŃSTWA Z PROPOZYCJĄ OBDAROWANIA WASZYCH DZIECI PREZENTAMI W DNIU 6 GRUDNIA BR. PO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZOROWEJ.

Kto z Państwa uzna, że warto w ten sposób obdarować swoje dzieci prezentami prosimy, aby w okresie od 1-5 grudnia w godzinach 17.30 -18.30 dostarczył do zakrystii zapakowany w nieprzezroczysty papier prezent dla swoich dzieci z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu.

Program spotkania ze Św. Mikołajem w dniu 6 grudnia (PIĄTEK):

  • o godz. 18.00 – Msza Św. z homilią dla dzieci na temat Świętego Mikołaja
  • bezpośrednio po Mszy Św. do naszego kościoła przybędzie Św. Mikołaj, który rozda dzieciom prezenty.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Szczęść Boże.
Ks. Proboszcz Jerzy Cąkała

Kontakt do organizatorów:
Sławomir Smolak (509199705)
Darek Szychta (603580555)