Niedzielny wieczór w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie był wieczorem „Chwały Bożej na Maksa”. Przed zebranymi w świątyni wystąpił zespół KAPELA.N złożony z księży misjonarzy Świętego Wincentego a’ Paulo.

11 października w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie obchodzony był Dzień Życia Konsekrowanego. Jak mówi ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka, kierując się słowami Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, do parafii postanowiono zaprosić przedstawicieli życia konsekrowanego. Ksiądz proboszcz poprosił o pomoc Siostry Szarytki. One natomiast skontaktowały się z Grupą Młodzieżowo – Powołaniową Księży Misjonarzy Świętego Wincentego a’ Paulo z Krakowa. Oni chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i spędzili w Łukowie miniony weekend.

W sobotni wieczór księża poprowadzili Nabożeństwo Światła. Zgromadziło się na nim ponad 100 osób. Natomiast przez całą niedzielę ks. Andrzej Gieroń CM głosił kazania. Wieczorem zaś przed zebranymi w świątyni wystąpiła KAPELA.N w składzie: ks. Andrzej Gieroń CM, ks. Piotr Klimczak CM, ks. Jacek Piotrowski CM. Razem z nimi wystąpili też Paweł Jakób CM oraz kleryk Grzegorz Aściukiewicz – raper. To był wieczór „Chwały Bożej na Maksa”.