„Droga Przełomu” to motto tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbyła się w Łukowie nocą z 7 na 8 kwietnia. Wzięło w niej udział ponad 150 osób. Nie wszyscy dotarli do końca, ale każdy przełamywał swój ból i swoje bariery, aby spotkać Chrystusa. Do końca dotrwało 135 osób.

Do udziału w trzeciej już Całonocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zaprosiła parafia Przemienienia Pańskiego. Jej uczestnicy spotkali się wieczorem na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Po Eucharystii rozpoczęła się Droga Krzyżowa. – To będzie wspólna droga, ale każdy będzie szedł sam. To indywidualne zmaganie z własnym bólem, po to aby w nim spotkać Chrystusa. Spotkamy go też w innych ludziach, m.in. w tych, którzy po raz kolejny w Gręzówce przygotują dla nas ciepły posiłek – mówił tuż przed wyruszeniem Sławomir Smolak, jeden z organizatorów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Bóg zapłać druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce za udział i pomoc w sprawnej organizacji marszu na całej drodze Drogi Krzyżowej oraz mieszkańcom Gręzówki za gościnność.

Rozważania