Pielgrzymka do Jordanii 28.01 – 04.02.2024

(zostały ostatnie wolne miejsca)

Dzień 1: 28.01.2024 NIEDZIELA
Spotkanie na lotnisku w Modlinie na 3 godziny przed odlotem. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Ammanu o godz. 05:45. Przylot do Ammanu
i rozpoczęcie pielgrzymki do Jordanii. Przejazd do centrum miasta, krótkie zwiedzanie starożytnej Filadelfii: rzymski teatr, cytadela. Następnie możliwość obejrzenia z zewnątrz meczetu króla Abdullaha. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2: 29.01.2024 PONIEDZIAŁEK

Po śniadaniu wyjazd do Umm Qais, tam zwiedzanie ruin dawnych miast – rzymskiego i otomańskiego z pięknym widokiem na Jezioro Galilejskie. Przejazd do Aljun – zwiedzanie dawnego średniowiecznego zamku krzyżowców, wybudowanego na polecenie Saladyna dla ochrony przez Krzyżowcami. Później przejazd do Anjary – nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Górskiej z cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3: 30.01.2024 WTOREK

Śniadanie i wyjazd do Tell Mar Elias. To biblijne Tiszbe, rodzinna miejscowość proroka Eliasza, gdzie zachowały się ruiny bizantyjskiej świątyni. Później przejazd od Jerash, które jest najlepiej zachowanym Rzymskim miastem we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego.  Na koniec dnia czas wolny w Ammanie, możliwość zakupów. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4: 31.01.2024 ŚRODA

Śniadanie, wyjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną – Kanaan. Przejazd do doliny Jordanu i miejsca Chrztu Chrystusa, odkrytego przez archeologów zaledwie przed kilku laty. Przejazd do Madaby, jordańskiego centrum mozaik w okresie bizantyjskim, jak i obecnie, które słynie z najstarszej mapy mozaikowej świata, uwzględniającej Jerozolimę. Przejazd do hotelu w Wadi Musa (Petrze) na kolację i nocleg.

Dzień 5: 1.02.2024 CZWARTEK

Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od II w. p.n.e. do I w. n.e.  Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Kolacja i nocleg w hotelu Petrze.

Dzień 6: 2.02.2024 PIĄTEK

Po śniadaniu krótki postój w Wadi Musa w miejscu, w którym Mojżesz uderzył w skałę. Potem wyjazd na tęczową pustynię Wadi Rum; na miejscu nastąpi zmiana środka transportu na samochody o napędzie 4×4 i przejazd po pustyni, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i barw. Nocleg w okolicy Wadi Rum w namiotach na pustyni wraz z kolacją (namioty wyglądają, jak pokoje hotelowe, są wyposażone w normalne łóżka i łazienkę z prysznicem).

Dzień 7: 3.02.2024 SOBOTA

Śniadanie w wyjątkowej restauracji na pustyni i przejazd na północ Autostradą Pustynną. Przejazd nad znane z właściwości kosmetycznych i medycznych Morze Martwe, najniżej położone miejsce na ziemi; możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 8: 4.02.2024 NIEDZIELA

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo – paszportowa. Wylot do Polski o godz. 11:20.

Koniec Pielgrzymki.

Cena: 2500 zł. + 750 $($ płatne w Izraelu) – cena przy grupie min. 45 osób
Cena na dzień 20.02.2023. Ze względu na znaczne wzrosty cen może ulec zmianie
w 2024 roku.

Zapisy w Kancelarii parafialnej parafii Przemienienia Pańskiego
w Łukowie (
do wyczerpania ostatnich miejsc). Przy zapisie należy wpłacić 2500 zł.


Odpowiedzialny: ks. Michał Miszkurka

Wszystko w cenie, u nas nic więcej nie dopłacasz: bilet lotniczy, ubezpieczenie KL, NNW rozszerzone o choroby przewlekłe i Covid-19 (zachorowanie i kwarantanna), przejazdy w Jordanii klimatyzowanym autobusem lub busem przejazdy jeepami po Wadi Rum, 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, jeden nocleg w obozowisku w namiotach na pustyni, 7 śniadań oraz 7 lub 6 kolacji, wizę jordańską, opiekę duchową i Msze św., opiekę pilota wycieczek, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, miejscowych przewodników, opłaty wjazdowe oraz słuchawki systemu Tour Audio Guide.

Uwagi:
 – Bagaż lotniczy – mały bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm – do 8 kg. Bagaż główny (rejestrowany) do 23 kg.
– aby wjechać do Jordanii, niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od dnia powrotu,
– Jordania jest krajem tańszym niż Izrael, ale w niektórych miejscach (szczególnie w Petrze) ceny są wyższe niż w Polsce,
– aby zostać uczestnikiem wycieczki do Jordanii, można mieć w paszporcie pieczątki z Izraela lub z innych krajów arabskich,
– śniadania w trakcie pielgrzymki do Jordanii – w formie bufetu (kuchnia bliskowschodnia),
– kolacje – ciepłe, 2- lub 3-daniowe,
– walutą w Jordanii jest dinar, wart nieco ponad 5 złotych; dinary można wymienić, sprzedając w kantorach lub bankach dolary lub euro; te waluty zachodnie bywają również akceptowane przy zakupach w niektórych miejscach,
– czas lokalny w ciągu wycieczki do Jordanii to +1h (12.00 w Warszawie to 13.00 w Ammanie).

Dodatkowe informacje:

– Prosimy zapoznać się z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.
– Informujemy o prawie do rozwiązania przez podróżnego umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej z zastrzeżeniem § 5, ust. 3 i 4 Ogólnych warunków uczestnictwa w Imprezach Turystycznych.

– Informujemy o możliwości zawarcia umowy ubezpieczeniowej od kosztów rezygnacji z imprezy (w wariancie 100%) do 6 dni od daty zawarcia Umowy.